Dnes je Sobota, 8.8.2020, meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam vo Vranove nad Topľou

Kam vo Vranove nad Topľou

Vranov nad Topľou a jeho okolie sú veľmi zaujímavé pre všetkých turistov a návštevníkov, ktorí majú radi prírodu, pamiatky, kultúru a aktívne strávený čas.

V meste je možné nájsť niekoľko zaujímavých budov či miest, ktoré majú svoj osobitný historický význam a charakter. Medzi ne určite patria Bazilika Narodenia Panny Márie, Bývalý kláštor pavlínov, Židovský cintorín, alebo Barokové súsošie sv. Jána Nepomuckého a Panny Márie s Ježiškom v rímskokatolíckom kostole sv. Františka z Assisi.

Čo sa týka okolia mesta, určite stojí za to navštíviť hrad Čičva, renesančno-barokový kaštieľ v Hanušovciach nad Topľou a aj barokovo-rokokový kostol v Kelči.

Pre tých, čo majú radi vodu a vodné športy či relax pri vode, odporúčame letné kúpalisko priamo v meste alebo vodnú nádrž a priehradu Domaša. Splavovať sa dajú aj rieky Ondava a Topľa. Pre milovníkov turistiky sú tu Slanské vrchy, kde je množstvo turistických chodníkov a lesných náučných chodníkov. Tu nájdete v každom ročnom období zaujímavé možnosti na menšie alebo náročnejšie túry či už peši alebo na lyžiach.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Vranov.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok